Okna i drzwi to niezbędny element każdego budynku. Dlatego chcemy zaproponować Państwu profile (sztukateria zewnętrzna - elewacyjna), które dodadzą uroku i zabezpieczą miejsca, o których mowa. Wykonujemy je z materiałów dobrej jakości, gwarantując im odpowiednią sztywność, a przy tym wysoką izolację termiczną. Profile okien i drzwi posiadają rozmaite parametry, określające stopień wytrzymałości, szczelności oraz przenikalność ciepła. Nasi specjaliści z uwagą wysłuchają Państwa potrzeb i podpowiedzą, jaki rodzaj należałoby wybrać.

Profile styropianowe okien i drzwi 1
Profile styropianowe okien i drzwi 2
Profile styropianowe okien i drzwi 3
Profile styropianowe okien i drzwi 4
Profile styropianowe okien i drzwi 5
Profile styropianowe okien i drzwi 6
Profile styropianowe okien i drzwi 7
Profile styropianowe okien i drzwi 8
Profile styropianowe okien i drzwi 9
Profile styropianowe okien i drzwi 10
Profile styropianowe okien i drzwi 11
Profile styropianowe okien i drzwi 12
Profile styropianowe okien i drzwi 13
Profile styropianowe okien i drzwi 14
Profile styropianowe okien i drzwi 15
Profile styropianowe okien i drzwi 16

Sztukateria jako element stylizujący

Sztukateria zewnętrzna oraz wewnętrzna, chociaż znana od wieków, jest dziś wciąż popularna. Stosuje się ją jako element stylizujący, ozdabiający, a także urozmaicający jednolitą powierzchnię. Zdobienia w postaci sztukaterii doskonale także maskują niedoskonałości czy pęknięcia ścian lub sufitów. Takie funkcje mogą pełnić ozdobne listwy, bonie elewacyjne, gzymsy, kolumny, a także profile okien i drzwi, które występują zarówno wewnątrz budynków, jak i na elewacjach.

Różnorodność profili

W naszej ofercie znajdą Państwo przykłady różnorodnych profili, odmiennych pod względem tworzywa, stopnia i kształtu zdobienia, wymiarów, szczelności, stopnia wytrzymałości czy przenikalności ciepła. Niezwykle istotne jest bowiem wzięcie pod uwagę również tego typu parametrów, w czym pomogą Państwu nasi specjaliści.

Profile - trwały element sztukaterii

Profile drzwi i okien wykonywane są obecnie głównie z lekkiego, utwardzonego styropianu, pokrytego nowoczesną masą polimerową lub polimerowo-akrylową i wzmacniane za pomocą siatki z włókna szklanego. Dzięki temu mogą pełnić funkcję zarówno sztukaterii wewnętrznej, jak i elewacyjnej. Proponowane przez nas profile są wyjątkowo trwałe i elastycznie przylegają do budynków, co oznacza, że są na nich umieszczone na stałe, jednakże wraz z upływem czasu nie pojawiają się na nich mikropęknięcia czy inne uszkodzenia. Nasze profile są także odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Nowoczesny, odpowiednio zaimpregnowany styropian umożliwia stworzenie na jego powierzchni zarówno opływowych, jak i kanciastych, wyrazistych elementów, czy krawędzi dzięki czemu doskonale imituje sztukaterię np. gipsową. Profile styropianowe można ponadto pomalować farbą w dowolnym kolorze, dopasowując lub kontrastując je z powierzchnią, na której się znajdą.

Nowoczesna sztukateria

Nowoczesne, gipsowe profile, w odróżnieniu od sztukaterii z poprzednich epok, można również umieścić już po wybudowaniu i wykończeniu elewacji. Wysoka jakość i nowatorska technologia powodują, że wykończenia okien i drzwi dostosowuje się do powierzchni pod względem barwy, ornamentyki oraz innych parametrów.

Dobór sztukaterii

Nasi specjaliści każdorazowo chętnie pomogą przy wyborze odpowiedniej sztukaterii, biorąc pod uwagę Państwa preferencje, jak i parametry techniczne budynku oraz lokalizacji i proponując optymalny wachlarz rozwiązań.