RENOWACJE OBIEKTÓW ZABYTKOWYCH

Odlewy tworzone są z zastosowaniem proszku na bazie pyłu wulkanicznego oraz cementu romańskiego.

zobacz więcej
sztukateria elewacyja - 10

SZTUKATERIA

Zajmujemy się produkcją wszelkich detali architektonicznych - sztukaterii.

przejdź do oferty
sztukateria elewacyja - 01

SZTUKATERIA NA WYMIAR

Gzymsy, bonie elewacyjne, pilastry, listwy sufitowe oraz inne detale architektoniczne tworzymy na indywidualne zlecenie.

przejdź do oferty
sztukateria elewacyja - 02
sztukateria elewacyja - 03
sztukateria elewacyja - 04
sztukateria elewacyja - 05
sztukateria elewacyja - 06

„Kowal” Produkcja Elementów Architektonicznych

Kowal to nie nazwisko, to historia...

Kim jesteśmy?

Historia naszego rzemiosła zaczęła się blisko 100 lat temu, w małej kuźni na podwórku jednej z lubelskich wiosek. Na tym samym podwórku obecnie mieści się nasza firma, podtrzymująca tradycję zamiłowania do ciężkiej pracy.

„Kowal” to firma z wieloletnim doświadczeniem. Zamysł na produkcje elementów architektonicznych powstał długo przed tym, jak na rynek Polski zaczęła napływać moda na sztukaterię.

Produkcja Elementów Architektonicznych
sztukateria elewacyja

Skąd zatem wziął się pomysł?

Z obserwacji, głównie architektury pobliskiego nam Lwowa. „Uroda” tamtejszych zabytkowych budynków zachwyciła nas. Padło pytanie, dlaczego nie przenieść jej z powrotem na ojczystą ziemie, próbować odtworzyć?!

Zaczęliśmy po omacku. Z jednym ploterem, bez kursów obsługi programów graficznych, w małym pomieszczeniu na poddaszu. Nasze profile trafiały na budynki z okolic. Z każdym dniem staraliśmy się udoskonalać naszą prace, dokładaliśmy wszelkich starań, aby produkty cechowały się najwyższą jakością. Mijały lata, a nasze materiały powędrowały na teren całego kraju jak i Europy. Nawiązaliśmy stałą współpracę i eksport sztukaterii na rynek zachodni. Pozostajemy w ścisłym kontakcie z konserwatorami zabytków, architektami i projektantami. Realizujemy pomysły i marzenia indywidualnego klienta. Przyjeżdżamy, oglądamy, mierzymy i doradzamy.

Postawiliśmy na klasykę! Dlaczego? Ponieważ klasyka jest pięknem ponadczasowym i nigdy nie wyjdzie z mody.

Sztukateria elewacyjna

Producent Sztukaterii

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta firma Kowal zajęła się produkcją wszelkich detali architektonicznych - sztukaterii, zgodnych z kanonami architektury. Jak pokazuje historia, sztukaterię tworzono już w starożytności, współcześnie, otwieramy przed klientami niezliczone możliwości i rozwiązania.

Sztukateria elewacyjna produkowana jest przez naszą firmę z niezwykłą precyzją. Ponieważ jesteśmy świadomi, jak ważna dla klienta jest jakość zamówienia, skrupulatnie realizujemy każde zlecenie.

zobacz więcej o produkcji sztukaterii

Proces wytwarzania sztukaterii lekkiej

Proces wytwarzania sztukaterii lekkiej

Sztukateria elewacji i wewnętrzna