Sztukateria nowoczesna czy klasyczne formy dekoracyjne? Chociaż rozety kojarzą się z wnętrzami o tradycyjnej stylistyce, odpowiednio wkomponowane w wystrój współczesnego wnętrza, pozwalają stworzyć niebanalne połączenie. Poniżej przedstawiamy Państwu rozmaite wzory i kształty rozet. Ornamenty tego typu warto usytuować na suficie lub ścianach. Ich różnorodność pozwoli Państwu uruchomić wyobraźnię i tworzyć wymarzone wnętrza. Rozety doskonale sprawdzają się w hotelach, dworkach oraz domach lub mieszkaniach.

Rozety sufitowe styropianowe 1
Rozety sufitowe styropianowe 2
Rozety sufitowe styropianowe 3
Rozety sufitowe styropianowe 4
Rozety sufitowe styropianowe 5
Rozety sufitowe styropianowe 6
Rozety sufitowe styropianowe 7
Rozety sufitowe styropianowe 8
Rozety sufitowe styropianowe 9
Rozety sufitowe styropianowe 10
Rozety sufitowe styropianowe 11
Rozety sufitowe styropianowe 12
Rozety sufitowe styropianowe 13
Rozety sufitowe styropianowe 14
Rozety sufitowe styropianowe 15

Ozdobny element sztukaterii wewnętrznej - Rozety

Rozety to przykład sztukaterii wewnętrznej, stosowanej od wielu wieków. W okresie gotyku terminem tym określano okrągłe witraże występujące głównie w ścianach kościołów. Rozetami nazywano także ornamenty roślinne, najczęściej umieszczane na suficie, stiuku bądź plafonie. Obecnie rozetami nazywa się też okrągłe, kanciaste lub przybierające kształt kwiatu czy ornamentu elementy wykonywane z różnych materiałów, proste lub pokryte różnorodnymi – zwykle kwiatowymi lub roślinnymi – wzorami, które tworzą unikatową ozdobę dla lampy bądź ciekawy dodatek na ścianie.

Atrakcyjna sztukateria

Rozety pełnią wiele funkcji. Jedną z nich jest funkcja stylizacyjna oraz ozdobna – ten rodzaj sztukaterii wewnętrznej błaskawicznie i atrakcyjnie cenowo urozmaica jednolitą powierzchnię sufitów czy ścian, a także nadaje wnętrzu unikatowości. Za pomocą ozdobnych rozet hotel, restauracja czy dom sprawia wrażenie eleganckiego oraz pochodzącego z dawnych, dworskich, czasów. Inną funkcją jest optyczna zmiana pomieszczenia – sztukateria skupia na sobie uwagę gości, odwracając ją np. od zbyt wysokiego sufitu. Ponadto rozety pomagają ukryć niedoskonałości czy pęknięcia powstałe na powierzchniach sufitów bądź ścian, jak również sieć kabli występującą przy oświetleniu.

Rozety z poliuretanu, akrylu, gipsu lub styropianu

Rozety wykonuje się obecnie m.in. z poliuretanu, akrylu, gipsu lub styropianu. Ten pierwszy materiał cechuje się wyjątkową trwałością, wytrzymałością oraz twardością. Poliuretan jest ponadto wodoodporny i umożliwia zmianę barwy za pomocą np. farb wodorozcieńczalnych. Styropian zaś jest łatwo modyfikowalnym, lżejszym oraz nieco tańszym tworzywem, który również można zmienić kolorystycznie.

Trwała, dopracowana sztukateria

Oferta rozet dostępna w naszej firmie jest bogata i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Rozety sprawdzają się bowiem nie tylko we wnętrzach stylizowanych, ale także nowoczesnych. Nasza sztukateria jest trwała oraz dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Zaprojektowaliśmy ją tak, aby w pełni zadowalała naszych Klientów, którzy mogą ją bez trudu zamocować samodzielnie, jak również przemalować na dowolny kolor. Polecamy również inną sztukaterię z naszej oferty – np. listwy lub gzymsy – o identycznym lub zbliżonym zdobieniu do wybranej przez Państwa rozety.