Jak stworzyć eleganckie wnętrze? Odpowiedź jest prosta. Warto skupić się na detalach. Listwy sufitowe nadadzą sufitom w twoim domu lub restauracji szlacheckiego wyglądu. Tworzone na wymiar, wykonywane są z tworzyw wysokiej jakości tj. jak gips lub styropian, zaś spora ilość wzorów ułatwi Państwu dobór listew do danego wnętrza. Zaletą tego typu sztukaterii jest jej uniwersalność. Listwy z powodzeniem można przemalować, jeśli po jakimś czasie klient zażyczy sobie zmianę wystroju.

Listwy sufitowe styropianowe 1
Listwy sufitowe styropianowe 2
Listwy sufitowe styropianowe 3
Listwy sufitowe styropianowe 4
Listwy sufitowe styropianowe 5
Listwy sufitowe styropianowe 6

Rodzaj sztukaterii wewnętrznej

Listwy sufitowe to rodzaj sztukaterii wewnętrznej, a zarazem jeden z najszybszych i najbardziej atrakcyjnych cenowo sposobów na odmianę pomieszczenia. Listwy, choć zaliczaną się do detali, dodają bowiem każdemu wnętrzu wyjątkowości i elegancji, pasują też do różnego typu aranżacji – tak nowoczesnej, minimalistycznej, jak i dworskiej, w stylu vintage. Świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu oraz dowolnej kolorystyce – w różnego typu obiektach mieszkalnych, restauracjach, hotelach, domach weselnych, gabinetach odnowy biologicznej itp.

Uniwersalne zastosowanie sztukaterii

Oprócz oczywistej funkcji dekoracyjnej listwy pełnią również inne role. Umożliwiają ukrycie kabli oraz drobnych pęknięć czy niedoskonałości, a także dodają wnętrzu przytulności. Inną zaletą jest możliwość optycznego obniżenia bądź podwyższenia sufitu za ich pomocą – zależnie od miejsca umieszczenia, wymiarów czy koloru listwy.

Sztukateria prosta, nowoczesna i ozdobna

Oferta listew sufitowych jest bardzo bogata i obejmuje zarówno sztukaterię prostą, nowoczesną, jak i ozdobną. Wykonuje się je z różnych materiałów, jak np. gips, drewno czy specjalistyczny styropian. Ten ostatni materiał, dodatkowo wzmocniony siatką, jest nie tylko trwały, ale też niepodatny na modyfikacje płaszczyzny wraz z upływem czasu. Ponadto cechuje się odpornością na wodę i wilgoć, dzięki czemu listwami oraz inną sztukaterią styropianową bez obaw możemy ozdobić również jadalnię czy kuchnię.

Szeroki wybór listew sufitowych

Nasza firma oferuje szeroki wybór listew sufitowych różnego typu. Znajda u nas Państwo sztukaterię przysufitową – mocowaną między sufitem a ścianą, listwy umieszczane na płaszczyźnie sufitowej, listwy proste, ozdobne, a także listwowe złączenia pozwalające wykonać ciekawą ramę dla żyrandola czy rozety. Listwy są tak wykonane, że z powodzeniem zamocują je Państwo samodzielnie i trwale, za pomocą kleju. To sztukateria wyjątkowo solidna, pięknie wykonana, a zarazem lekka. Oferujemy ponadto wykonanie listew na wymiar.

Aranżacja pomieszczeń elementami sztukaterii

Warto też, zwłaszcza ozdabiając wnętrza stylizowane, wykorzystać w nich, oprócz listew sufitowych, inną sztukaterię o identycznym lub zbliżonym zdobieniu, co jeszcze bardziej podkreśli aranżację i sprawi, że pomieszczenie zyska na wyjątkowości, arystokratycznym kolorycie oraz elegancji.